GPW rozpoczęła kolejną edycję projektu RESPECT Index

Dodano: 28.04.2011

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie rozpoczęła III edycję projektu RESPECT Indeks. Celem badania jest wyłonienie grupy spółek, które nie tylko są zarządzane zgodnie z najwyższymi standardami odpowiedzialności społecznej biznesu, ale charakteryzują się wysoką atrakcyjnością inwestycyjną.

I etap ma na celu wskazanie spółek o najwyższej płynności, czyli tych, które tworzą trzy największe indeksy giełdowe: WIG20, mWIG40, sWIG80. W kolejnym etapie 140 spółek jest ocenianych przez Dział Emitentów GPW oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych pod kątem jakości raportowania, relacji inwestorskich oraz ładu informacyjnego.

Dwa pierwsze etapy badania RESPECT GPW planuje zakończyć do końca kwietnia br. W ich wyniku zostanie wyłoniona grupa spółek, które mogą wypełnić ankietę i zakwalifikować się do finalnej weryfikacji, prowadzonej przez firmę Deloitte – Partnera projektu. Audyt spółek w ostatnim etapie badania RESPECT Giełda rozpocznie w maju br., a rewizja składu indeksu odbędzie się w lipcu br. Oznacza to, że RESPECT Index w nowym składzie będzie obliczany od 1 sierpnia 2011 r.

„Giełda konsekwentnie realizuje strategię wprowadzania na rynek narzędzi oceny spółek dla polskich i zagranicznych inwestorów. RESPECT Index to precyzyjne wskazanie na te spółki wśród notowanych na GPW, które charakteryzują się najwyższym poziomem Corporate Governance i odpowiedzialnego zarządzania.” – komentuje rozpoczęcie kolejnej edycji badania Ludwik Sobolewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.