GPW partnerem "ROKU ODPOWIEDZIALNOŚCI" i raportu "Współodpowiedzialny Biznes 1989-2014”

Dodano: 03.12.2014

W środę 26. listopada podczas konferencji podsumowującej 25 lat rozwoju odpowiedzialnego biznesu w Polsce, THINKTANK zainaugurował Rok Odpowiedzialności. Przez najbliższy rok wspólnie z partnerami programu – wiodącymi polskimi firmami i organizacjami pozarządowymi, administracją, mediami, samorządami – eksperci THINKTANK zastanowią się, co zrobić, by zwiększyć poziom odpowiedzialności w Polsce. Wśród partnerów projektu znalazła się również Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, która od 5 lat publikuje pierwszy w regionie CEE indeks spółek odpowiedzialnych - RESPECT Index.
 
Inauguracji „Roku odpowiedzialności” towarzyszyło wydanie raportu „Współodpowiedzialny Biznes 1989-2014”, który m.in. opowiada o ewolucji odpowiedzialności biznesu w polskich firmach i poprzez ciekawe i unikalne studia przypadku pokazuje, czemu potrzebne jest dziś nowe podejście wszystkich interesariuszy do odpowiedzialności. Wyzwaniem jest dziś włączenie odpowiedzialności do głównej strategii firmy.
 
W raporcie znajdują się również osobiste opinie osób, którym leży na sercu wzmocnienie odpowiedzialności w sferze publicznej i prywatnej (Andrzej J. Blikle, Zbigniew Gajewski, Mirella Panek-Owsiańska, Jerzy Baczyński, Ewa Konczal, Jerzy Hausner, Edwin Bendyk, Siostra Małgorzata Chmielewska, Bolesław Rok, Wojciech Kruk, Adam Jasser, Katarzyna Szymielewicz, Artur Nowak-Gocławski, Szymon Gutkowski, Andrzej J. Koźmiński, Jarosław Gugała, Tomasz Jamroziak, Jerzy Owsiak).
 
Na Rok Odpowiedzialności złoży się cykl debat i publikacji. Pierwszym wydarzeniem była konferencja „25 lat rozwoju odpowiedzialnego biznesu w Polsce”, zrealizowana w formule smart debate (1 na 1). W konferencji udział wzięli liderzy polskich firm i organizacji, którym leży na sercu odpowiedzialność, m.in.: Irena Wóycicka, Andrzej Klesyk, Szymon Gutkowski, Bolesław Rok, Magdalena Środa, Ignacy Morawski, Jarosław Gugała, Irena Pichola, Omenaa Mensah, Ojciec Maciej Zięba.
 
Zapraszamy do lektury raportu:
„Współodpowiedzialny Biznes 1989-2014”