Forbes

Gazprom odcina Nabucco od gazu

PAP/ak | 03.09.2025 15:50, ostatnia aktualizacja 03 września 2010 15:52

Rosja podwoi w 2011 r. zakup gazu z Azerbejdżanu do 2 mld m sześc. – oświadczył w Baku prezes rosyjskiego monopolisty gazowego Gazpromu Aleksiej Miller

Od przyszłego roku Gazprom będzie kupować od azerskiego koncernu GNKAR „ilość gazu dochodzącą do 2 mld m sześc., a od 2012 r. ponad 2 mld m sześc.” – napisał Gazprom w komunikacie.

W Baku podpisano klauzulę do kontraktu z ubiegłego roku między dwoma koncernami. W kontrakcie z października 2009 r. była mowa o dostawach wielkości do miliarda metrów sześciennych.

Rosyjsko-azerskie porozumienie w sprawie dostaw grozi pozbawieniem części dostaw gazowych unijnego projektu gazociągu Nabucco – zwraca uwagę agencja AFP. Rurociągiem Nabucco ma być od 2013 r. dostarczany gaz znad Morza Kaspijskiego do UE przez Turcję. Głównym źródłem surowca dla Nabucco miał być Azerbejdżan.

Skomentuj
Tytuł
Komentarz
Podpis
Przepisz tekst z obrazka:

Opublikowanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu

Forbes.com Forbes.ru Forbes.pl Investopedia Real Clear Sports